Alüminyum İskele Satın Alırken Dikkat Edilecek Noktalar

Oluşturma Tarihi : 06 Kasım 2017 12:00

Son zamanlarda ülkemizdeki inşaat sektörü giderek büyümektedir. Hemen hemen her bölgede ya bir konut inşaatına ya da plaza, gökdelen gibi yapıların inşasına rastlıyoruz. Durum böyle olunca da haliyle inşaatta kullanılan malzemelere ihtiyaç her geçen gün biraz daha artmaktadır. Şirketlerin satın almacıları ya da bireysel kullanıcılar her gün farklı bir malzeme için araştırma yapıp satın almasını yapmaktadırlar.


Boya işlerini yapmak için merdivene, elektrik tesisatı ya da havalandırma işlerini yapabilmek için mobil tekerlekli alüminyum iskeleye ihtiyaç duyulmaktadır.Ancak ihtiyaç duyulan ürün satın alınırken hangikriterleredikkat edilmelidir? Sorusu satın almacıların ilk aklına gelen sorulardandır. Her alınan ürün için bu kriterler değişiklik göstermektedir. Bu yazımızda inşaat ve sanayinin birçok kolunda giderek kullanımı artan aynı zamanda sektörümüzü yakından ilgilendiren mobil alüminyum iskele satın alınırken nelere dikkat edilir? Konu başlığını maddeler halinde kısa kısa açıklayacağız.


1. Alüminyum İskele Fiyatı


En önemli unsurlardan bir tanesidir. Bu konuyla ilgili satın almacılara ya da bireysel kullanıcılara çeşitli alternatifler sunulmuştur. Ekonomik anlamda mobil alüminyum iskeleler var iken daha profesyonel ve pahalı iskelelerde mevcuttur. Fiyata etki eden nedenler başında ayak basma yüksekliği, et kalınlığı, ürünün yabancı menşei’ li oluşu gibi genel anlamda etkenler belirleyici olmaktadır.


2. Alüminyum İskele Yüksekliği


Mobil alüminyum iskeleler kullanıcılara alternatif yaratmak adına değişik yüksekliklerde üretilmektedir. Kullanıcının ihtiyaç duyduğu yüksekliğe uygun olarak ölçüler belirlendikten sonra firmalar siparişlerini ya da arayışlarını bu ölçülere göre yapıp gerekli alımları sağlamaktadırlar.


3. Alüminyum Et Kalınlığı


Kullanıcıların satın alma esnasında dikkat ettikleri bir diğer unsur alüminyum mobil alüminyum iskelenin sahip olduğu et kalınlığıdır. Ne kadar ince yada ne kadar kalın olduğudur. Alüminyumun düz oluşu ya da yuvarlak boru şeklinde oluşu da satın alınırken dikkat edilen kriterlerdendir


4. Alüminyum İskelelerde İş Güvenliğine Uygunluk


Satın alma yapılırken dikkat edilen konulardan bir tanesi de alüminyum merdivenlerin ya da iskelelerin İş güvenliği belge ya da sertifikalarının olmasıdır. İş güvenliği kanunu gereğince gerekli belge ve sertifikalara sahip olmayan ürünler çalışma alanlarına sokulmamaktadır.


5. Kaynak ve Diğer detaylarda Kalite


Alüminyum iskelelerin genel itibari ile birleşme noktaları kaynak sistemi ile birleştirilmektedir ve aslında kaynak kısımları iskelenin asıl dayanıklılığını belirtilen noktalardır. İskele seçerken size önerimiz kaynak kısımlarının özenliliğine ve dayanıklığını incelemenizdir. İskelelerin teker, birleştirme vidalarıda en az kaynakları kadar önemlidir.


6. Kurulumda Kolaylık


Alacağınız iskelenin bir süre sonra en önemli konusu kurulumunun kolaylığı olacaktır hem getireceği fiziksel yük ve zaman tasarrufu çok çok önemlidir. Olabildiğince az parçalı ve kompakt iskeleler tercih edilmelidir.

Satılık İskele: 0212 494 32 64

Kiralık İskele: 0532 708 16 56