Platform İskele

Oluşturma Tarihi : 12 Ekim 2017 12:00

İnşaat sektöründe ve sanayinin birçok kolunda Mobil Alüminyum İskele yerine ‘’PLATFORM İSKELE’’ kullanılmaktadır. Sektörde de oldukça fazla kullanılan bu benzetme aslında oldukça yanlıştır. Çünkü ‘’Mobil Alüminyum iskele ‘’farklı bir ürün iken, Platform ise kendinden yürüyüşlü makinelere verilen isimdir. Mobil Alüminyum iskele başlı başına bir isim olup altında birçok ürün çeşidini bulundurmaktadır. (Tek Parçalı Mobil Alüminyum İskele, İki Parçalı Mobil Alüminyum İskele, Katlanabilir Mobil Alüminyum İskele gibi).


PLATFORM ;


Platform Mobil Alüminyum İskele sistemini oluşturan en önemli parçalardan bir tanesidir. İskele düzeneğinde çalışan kişinin üstünde durduğu malzemeye verilen isimdir. Ürün özelliğine göre bu personel yükselticiler çeşitli taşıma kapasitelerine sahiptirler. 200-250-270 kg gibi taşıma kapasitesi olan bu makinalar sektörde kullanılmaktadır. Ayrıca platformlar kapılı ve kapısız olarak ikiye ayrılmaktadır. Her mevsim koşuluna uygun olarak üretilen bu ürünler paslanmama özelliğine sahip iken aynı zamanda da yağışlı havalarda kullanılacağı için Playwood özelliğindedir. Bu özellik sayesinde çalışan kişi yağış olduğu takdirde bile kaymadan güvenli bir şekilde çalışmasını sürdürebilmesi amaçlanmıştır. Bu çalışma platformları çeşitli ölçülere sahiptir. Bu ölçüler Mobil Alüminyum İskelenin genişlik ve uzunluk ölçülerine göre değişiklik göstermektedir. Arama motorlarında arama yaparken ya da verilen seri ilanlarda;Satılık Platform iskele–Kiralık Platform İskele- Mobil Platform İskele gibi birçok reklam yazısına denk gelmişizdir. Bu reklamlarda kast edilen aslında Mobil Alüminyum İSKELEDİR. Yapılan bu benzetmelerin yanı sıra sektörde Güvenlikli İSKELE ya da İSKELE merdiven gibi benzetmelerde sektörde sıkça kullanılmaktadır.


İkinci olarak PLATFORM ismi kendinden yürüyüşlü tekerlekli makinalardır. Uzaktan kumanda yada joystick ile bu ürünler hareket kabiliyeti kazanır. PLATFORMLAR Eklemli PLATFORMLAR ve Makaslı PLATFORMLAR gibi kendi aralarında alt gruplara da ayrılmaktadır. PLATFORMLAR akülü ve dizel motorlara sahiptir. Akülü motor ile kapalı alanda çalışma sağlanır iken (AVM gibi), dizel motor ile dış mekânlarda çalışma sağlanmaktadır. www.liftistanbul.com adresinden de daha detaylı şekilde hem PLATFORM hem de Mobil Alüminyum İSKELE gruplarına görsel ve açıklamaları ile ulaşabilirsiniz.


Mobil Alüminyum İskele manuel olarak hareket ettirilir. Çalışma esnasında farklı bir yere götürülmesi için belli bir itme ya da çekme kuvveti uygulanmalıdır. Frenleme sistemleri el gücü ile açılıp kapatılmaktadır. Sağ ve soldaki çerçeveler üst üste binerek kuleleri oluşturur iken ortada PLATFORM olmak zorundadır.


Platform İskele ise joystick ile hareket ettirilebilmektedir ama itme- çekme gücü kullanılarak hareket ettirebilenleri vardır. 4 adet tekere sahip olup çalıştığı zemine iskele gibi zarar vermeden çalışabilmektedir. İskeleye kıyasla daha büyük ve daha ağırdır. Platform iskele fiyatları, alüminyum iskele çeşitlerine göre yaklaşık 2-3 kat daha pahalıdır. Teknolojilerinin farklı olması bunun en önemli nedenlerinden biridir.

Satılık İskele: 0212 494 32 64

Kiralık İskele: 0532 708 16 56