Alüminyum İskele Çeşitleri

Oluşturma Tarihi : 24 Ağustos 2017 12:00

ALÜMİNYUM İSKELE MODELLERİ

İnşaat sektöründeki firmalar daha önceki yıllarda çalışmaları esnasında demir ya da çelik iskele modellerini tercih etmekteydiler. Ancak gelişen teknoloji ve ar-ge çalışmaları neticesinde son zamanlarda demir ya da çelik iskele modelleri yerini Mobil (Tekerlekli) Alüminyum İskele modellerine bırakmıştır. Sektörde durum böyle olunca da müşterilere alternatif yaratmak açısından Mobil Tekerlekli Alüminyum İskeleler kendi aralarında çeşitlendirilmiştir. Bu yazımızda Alüminyum İskele çeşitlerine, sertifikalandırmalarına, ekonomik ya da profesyonel oluşlarına ve beraberinde hem satıcı firmalar hem de son kullanıcılar için önem arz eden alüminyum iskele merdiven fiyatları hakkında bilgiler paylaşacağız.

Katlanabilir Alçak Mobil (Tekerlekli) Alüminyum İskele

Sektörde en çok tercih edilen Alüminyum İskele modellerinden bir tanesidir. İsminden de anlaşılacağı gibi bu Alüminyum İskele katlanabiliyor olmasından dolayı hem çalışma esnasında hem sevk esnasında hem de stoklama kullanıcısına muazzam bir kolaylık sağlamaktadır. Bu Mobil (Tekerlekli) Alüminyum İskele et kalınlığı dolgun ve kısa mesafelerde tercih edilen bir numaralı çözüm ortağıdır. Ekonomik anlamda da bütçenizi sarsmadan ödenen ücretin hakkını fazlasıyla veren bir Alüminyum İskele tipidir. İş güvenliği belgesini de unutmamak gerekir BS EN 1004 sertifikalı ürünler tercih edilmelidir.

Katlanabilir Yüksek Mobil Alüminyum İskele

Birçok farklı işletme tarafından kullanılan ve yüksek mesafelerde tercih edilen bir modeldir. Yanal destek ayakları sayesinde devrilme riski ortadan kaldırılmış olup alt kısmının da tıpkı Katlanabilir Alçak Mobil Alüminyum İskele gibi olması hem sevk sırasında hem de muhafaza sırasında kullanıcısına büyük kolaylık sağlar. Profesyonel anlamda da bu ürün kullanılabilmektedir. Alıcısı tarafından Alüminyum iskele İş Güvenliği Sertifikası beraberinde teslim alınmalıdır.

İki Parçalı Mobil Alüminyum İskele (İP)

Mobil (Tekerlekli) Alüminyum İskelelerde Türkiye’de en fazla göreceğiniz model İki Parçalıdir. İsmini iki adet merdiven kullanılmasından dolayı almıştır. İki Parçalı Mobil Alüminyum İskele ekonomik anlamda alıcısının bütçesini de sarsmadan istenileni veren ve sektörde çok tercih edilen bir başka modeldir. Tasarımı nedeniyle de iskelenin yüksekliği kolaylıkla ayarlanmaktadır. Avrupa BS EN 1004 normlarına uygunluk belgesini veya CE Belgesi ve ürüne ait Statik Raporunun olması da iş güvenliği yasaları gereği İki Parçalı Mobil Alüminyum İskeleye farklı bir artı kazandırmaktadır. İki Parçalı Mobil Alüminyum İskele farklı ayak basma ve çalışma mesafeleri nedeniyle de kullanıcısına çeşitlilik sunmaktadır.

Profesyonel ve İçten Merdivenli Mobil Alüminyum İskele:

Yüksek yapılara dakikalar içinde kurulumu ve rahat bir şekilde çalışılması için tasarlanmış Mobil Alüminyum İskele modelidir. İçten merdiveni sayesinde kolaylıkla istenilen yüksekliğe çıkılabilir. İş güvenliği gereği yanal destek ayakları ve sertifikalarının Avrupa Standartlarına uygun olması nedeni ile her koşulda rahat bir kullanımı vardır. Peki yanal destek ayaklar Alüminyum iskele kullanımında özellikle belirli yüksekliklerden sonra neden şarttır. Tabiki devrilmemek ve çalışmayı keyifsiz hale getiren salınımı azaltmak içindir.

Satılık İskele: 0212 494 32 64

Kiralık İskele: 0532 708 16 56