Alüminyum İskeleleri Merdiven

Oluşturma Tarihi : 29 Temmuz 2017 12:00

Ülkemizde uzun yıllardır endüstri ve inşaat sanayinde bakım, onarım, temizlik vb. işlerde kullanılmak üzere Merdiven ve Mobil (Tekerlekli) Alüminyum İskele ürün gruplarından yararlanılmaktadır. Bu iki ürün kendi aralarında da çalışma yapılacak bölgeye veya zemine göre de alt gruplara ayrılmıştır. Merdivenler için; alüminyum merdiven, tahta merdiven ve demir merdiven müşterilere sunulan seçeneklerden bir kaçıdır. Mobil (Tekerlekli) Alüminyum İskelede ise müşterinin talebi doğrultusunda daha fazla alternatif yaratmak adına hem seçenekler çoğaltılmış (Tek Parçalı Mobil Alüminyum İskele, İki Parçalı Mobil Alüminyum İskele, Katlanabilir Mobil Alüminyum İskele, İçten Merdivenli Mobil Alüminyum iskele) hem de bu ürünlerin çalışacağı alanlarda ürünle ilgili İş Güvenliği gerekçesiyle çeşitli düzenlemeler yapılmıştır.
                  Belgeli, sertifikalı ürün satışı ve kullanımı giderek günümüzde yaygınlaşmaktadır. Bu yazımızda Mobil (Tekerlekli) Alüminyum İskelenin merdivene kıyasla artılarından 6 madde halinde kısaca bahsedeceğiz;

                 1-Mobil (Tekerlekli) Alüminyum İskeleler veya bir diğer ismi ile Kolay Kurulumlu İskeleler İş Güvenliği yönetmeliğine uygun belge ve sertifikaya sahip iken, Merdivenlerde İş Güvenliği yönetmeliğine uygun sertifika veya bir belge pek fazla olmadığı için tercih edilme oranları oldukça düşüktür.
               2-Mobil (Tekerlekli) Alüminyum İskele ile yüksek yapılarda çalışmalar sağlanabilirken, merdiven ile bu yüksekliklere ulaşılamamaktadır.
               3-Mobil (Tekerlekli) Alüminyum İskele ile hem yüksek mesafelerde hem de alçak mesafelerde platform olması sebebi ile (düz bir zeminde çalışma) ve yatay bağlantıları yani korumalıkları nedeni ile güvenli bir biçimde çalışılabilirken, merdiven ile böyle konforlu bir şekilde çalışılamamaktadır
               4-Mobil (Tekerlekli) Alüminyum İskeleyi ürün çeşitliliği açısından merdiven ile kıyasladığımız zaman Mobil (Tekerlekli) Alüminyum iskele bir kez daha ürün çeşitliliği ve alternatifleri daha fazla olduğu için öne geçmektedir.
              5-Mobil (Tekerlekli) Alüminyum İskele veya Kolay Kurulumlu İskeleler ar-ge çalışmaları ile hem merdiven gibi katlanabilmektedir (Katlanabilir Mobil Alüminyum İskele) hem de istiflenme ve sevk edilme kolaylığı açısından merdivene benzetilmişiken, merdivenin Mobil (Tekerlekli) Alüminyum İskele görevi görme olanağı yada eş değerliliği mevcut değildir.
               6-Mobil (Tekerlekli) Alüminyum İskelenin merdivene kıyasla bir diğer tercih sebebi ise 4 adet tekerleğinin ve frenleme sisteminin olmasıdır. Gerek duyulduğu çalışma alanına götürülürken sadece itme kuvveti uygulanarak götürülebilmesidir.

Satılık İskele: 0212 494 32 64

Kiralık İskele: 0532 708 16 56